informacija skrendantiems oro balionu
Ką būtina žinoti?
Kartu su pasiruošimu, instruktažu, pakilimu ir nusileidimu, pramogos trukmė apie 3 valandas. Pats pasiruošimas ir balionų pūtimas yra įdomi atrakcija, prie kurios galite prisijungti ir patys.
Oro balionas radijo ryšiu nuolat palaiko ryšį su ant žemės esančiu automobiliu, kuris seka maršrutą bei pasitinka nusileidimo vietoje. Nusileidus, keleiviai bei oro balionas parvežami į pakylimo vietą.
Kas gali skristi?
Mėgautis oro baliono skrydžiu gali praktiškai visi, su nedidelėmis išimtimis.
Negali skristi:
- Vaikai iki 16 metų be lydinčio asmens. Visus mažamečius turi lydėti tėvai arba įgalioti suaugę šeimos nariai.
- Vaikai ir žmonės, kurių ūgis nesiekia 1,20 m. Toks yra oro balionų krepšių aukštis, tad žemesni žmonės praranda galimybę matyti vaizdus iš oro, kas ir yra skrydžio esmė.
- Nuo alkoholio ar kitų medžiagų apsvaigę ar agresyvūs keleiviai.
Jei esate alergiški, esate neseniai patyrę kaulų lūžių, rimtų traumų, operaciją ar sergate sunkiomis lėtinėmis ligomis, pasitarkite su gydytoju ar skrydis oro balionu nesutrikdys jūsų gydymosi proceso. Nėščiosios taip pat turi įspėti savo gydytoją. Jei gavote gydytojo leidimą, vis tiek prašome informuoti pilotą apie savo sveikatos būklę.
Kaip apsirengti?
Skrydžiui oro balionu rekomenduojama pasirinkti laisvalaikio tipo aprangą. Pakilus į orą, temperatūra nukrenta, todėl darosi vėsu. Patogiausia vilkėti kelnes, drabužius ilgomis rankovėmis. Patogu ne tik dėl oro sąlygų, tačiau ir dėl to, kad leidžiantis vakare galima susidurti su uodais, tad ilgos rankovės apsaugo nuo kraujasiurbių.
Oro baliono krepšyje negalima avėti aukštakulnių. Aukitės patogius laisvalaikio batus, plokščiapadžius, geriausia neperšlampamus, ypač jei kylate ryte, kuomet pievoje dar nenukritusi rasa.
Skrydžių sąlygos
Skrydžiai oro balionais vykdomi anksti ryte (apie 5-9 val) ir vakare (apie 18-21 val). Tai yra palankiausias laikas, kuomet vertikalios oro srovės vadinamos termikais yra dar neprasidėję ryte, o vakare nurimę. Ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį palankūs vėjai skrydžiui būna apie 8 val ryto ir 16 val vakaro.
Oro balionas skrenda pavėjui, tad priklausomai nuo tos dienos vėjų, maršrutas kas kart vis kitoks. Žinoma, tai nėra bėda, visi numatyti objektai matomi, nes pilotas pagal vėjo kryptį atitinkamai parenka pakilimo vietą.
Skrydžio trukmė – 1 valanda. Per vieną valandą priklausomai nuo vėjo greičio galima nuskristi apie 10-20 km.
Oro balionas kyla į ne daugiau kaip 3 km aukštį. Aukščiau pradeda trūkti deguonies, todėl tokiems skrydžiams jau reikia specialios įrangos. Paprastai skrendama neaukštai, apie 1 km aukštyje.
Kartu su pasiruošimu, instruktažu, pakilimu ir nusileidimu, pramogos trukmė apie 3 valandas. Pats pasiruošimas ir balionų pūtimas yra įdomi atrakcija, prie kurios galite prisijungti ir patys.
Oro balionas radijo ryšiu nuolat palaiko ryšį su ant žemės esančiu automobiliu, kuris seka maršrutą bei pasitinka nusileidimo vietoje. Nusileidus, keleiviai bei oro balionas parvežami į pakylimo vietą.
Skrydžio eiga
- Susitikimas ir keleivių instruktažas,
- Oro baliono parengimas skrydžiui,
- Skrydis,
- Oro baliono parengimas transportavimui,
- Krikštynos pirmą kartą skrendantiems,
- Grįžimas į pakylimo vietą.
Pakilimas
Oro balionas kyla lėtai ir lengvai, nėra jokių nemalonių pojūčių kaip, pavyzdžiui, skrendant lėktuvu. Pakilimas nėra sudėtingas, todėl tiesiog siūloma mėgautis aplink besikeičiančiais vaizdais.
Nusileidimas
Nusileidimo metu būtina klausyti piloto nurodymų. Pagrindinės taisyklės, kad nusileidimas būtų lengvas ir patogus:
- Oro baliono krepšyje reikia stovėti šonu judėjimo kryptimi bei žiūrėti į leidimosi pusę, kad matytumėte kada krepšys pasieks žemę.
- Pintinės viduje yra virvinės rankenos, tvirtai įsikibkite į jas leidžiantis.
- Pėdas suglauskite, šiek tiek sulenkite kelius.
- Nenustebkite, jei pintinė virs ant šono ir balionas ją temps. Tvirtai įsikibus į krepšio virves jums nieko nenutiks.
- Nelipkite iš oro baliono, kol pilotas nedavė tokio nurodymo.
Pasiimkite gerą nuotaiką ir pasirenkite įspūdžių kupinam skrydžiui. Nepamirškite fotoaparato ar video kameros. Beje, juos vertėtų įsidėti į minkštą dėklą, kad leidimosi metu netyčia nesudaužytumėte.
Gero skrydžio!